Antalya İzolasyon firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Kış aylarında, evinizi havalandırmalısınız. Burada amaç özellikle konforu artıracak ve enerji faturalarını azaltacak değişiklikler yapmaktır. Ev sahiplerinin ev geliştirme bütçelerini nereye harcadıklarına öncelik vermeleri genellikle zor olabilir. Bu yazıda, birçok avantajı olduğu için çatı yalıtımı konusu üstünde duracağız.

  • Çatı katınızdaki yalıtımınızı yükselttiğinizde yatırımınızın karşılığını almanız sadece 3-7 yıl sürer.

Evinize çatı yalıtımı eklemenin enerji faturalarınızı azaltmanın en iyi yoludur. Çoğu ev sahibi, hava sızıntısı nedeniyle tavan arasında sıcaklığın %30 ila %40′ ını kaybedebilir.
Evinizin ısı akışı sağlanmıyorsa, evinizde yeterli yalıtımın olmaması ihtimali vardır. Tavan arası yalıtımı, enerji faturalarınızı düşürmenin ucuz bir yoludur ve kolay bir çözümdür. Bazı durumlarda, tavan arasındaki hava sızıntılarını kapatmaya yardımcı olması için eski yalıtımı kaldırıp, yeni yalıtım ile değiştirebilirsiniz.
Mümkünse tavan arasını en az kirişler kadar yüksek olacak şekilde yalıtmalısınız. Halihazırda var olanın üzerine gevşek dolgu yalıtımı ekleyerek, yalıtım değerini yükseltebilirsiniz.

  • Evinizin çatı yalıtımına yatırım yaparak sadece uzun vadede paradan tasarruf etmekle kalmayacak, aynı zamanda evinizdeki genel konforu da artıracaksınız.

Ev sahipleri tarafından genellikle göz ardı edilen yaygın bir ev geliştirme, çatı yalıtımıdır. Ev sahipleri çatı yalıtımının önemini görmezden geldiğinde, ev konforunu feda ederler ve daha yüksek ısıtma ve soğutma faturaları riskiyle karşı karşıya kalırlar. Çatı yalıtımı, bir evin içindeki sıcaklığın korunmasına yardımcı olur ve bina sakinleri için daha konforlu hale getirir.
Kış aylarında sıcak bir iç mekan ve yaz aylarında serin bir iç mekan çok önemlidir. Kış aylarında çatı yalıtımı, çatı arasına bir hava bariyeri oluşturarak ısı yalıtımı sağlar.

Eski evlerde yalıtım çok azdır. Bu yüzden çatıdan su sızıntıları meydana gelir. Evin konforunu tehlikeye atarak küf sorunlarına sebep olur. Antalya İzolasyon bu sorunlarınıza çözüm bulabilir.

Siz de çatınızı yalıtmayı düşünüyorsanız Antalya İzolasyon her koşulda yanınızda olacaktır. Çatı yalıtımı veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.