Antalya İzolasyon firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Yalıtımın kaldırılmasının şiddetle tavsiye edildiği bir dizi özel durum vardır, ancak eski çatı yalıtımını kaldırmanın ana nedeni, su hasarı olduğu zamandır.

Tavan yalıtımınızdan kurtulmak ve çatı boşluğunu tamamen boşaltmak için muhtemelen en zorlayıcı neden, yalıtımın su hasarına maruz kalmasıdır. Küçük bir çatı sızıntısı bile, uzun süre fark edilmeden bırakılırsa, önemli miktarda su girmesine neden olabilir. Cam yünü ve polyester gibi yalıtım, suyu emen dev bir sünger gibi davranır. Bu, yalıtım keçelerini etkili bir şekilde yok eder ve sudan zarar gören yalıtım, çatıdan mümkün olan en kısa sürede kaldırılmalıdır.

Su girmiş yalıtımın korumamasının yanı sıra( yalıtım etkin bir şekilde çalışması için boş hava ceplerine bağlıdır. Bu hava cepleri suyla dolduğunda, yalıtım artık düzgün çalışmayacaktır) malzemeye ıslanan nem kalacaktır. Nem uzun bir süre orada kalır ve hızla kalıp için bir üreme alanı haline gelir.

Bu makalemde size izolasyonun ne gibi durumlarda sökülmesi gerektiği hakkında bilgi vermek istedim. Umarım sorularınıza yanıt bulabilmişsinizdir.

Siz de evinizi yalıtmayı düşünüyorsanız Antalya İzolasyon her koşulda yanınızda olacaktır. Ev yalıtımı veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.