Eviniz kışın daha soğuk, yazın daha sıcak ise yetersiz bir yalıtımınız vardır. Yetersiz yalıtım faturalarınızın artmasına sebep olur. Doğru uygulanmış bir yalıtım, evinize enerji verimliliği sağlar. Yalıtımla evde enerji verimliliğini arttırmanın bir çok yolu vardır.

1.Termal koruma
Termal koruma, evinizin sıcaklığını verimli ve düşük maliyetli bir şekilde düzenleyebilir.
Her ev sahibi için ,iç mekanda rahat bir ev ortama sahip olmak önemlidir. Yalıtım, evinizin kışın sıcak ve yazın serin kalmasına yardımcı olur. Tavan ve bodrum yalıtımınızı yeniden yapmak, yaşam alanınız için termal kontrolü geri almanın kesin bir yoludur.

2. Hava Sızıntısı
Kötü monte edilmiş veya gözden kaçan yalıtım, evinizin enerji verimliliğini engelleyebilir ve hava sızıntısına sebep olur. Pencerelerdeki ve kapılardaki boşluklar, hava sızıntısının ana suçlularıdır.

3. Tasarruf
Enerji açısından verimli ev yapmak , yalnızca sağlığınız için değil, paranızdan da tasarruf sağlayacaktır. Evinizi ısıtmak için daha az doğal kaynak kullanmaya başlayacaksınız. Maliyetleriniz daha düşük olacaktır.

4. Nem
İyi bir yalıtım, toksik durumlardan veya diğer sağlık engellerinden sizi koruyacaktır. İzolasyon neme dayanıklıdır ve sizi küfe karşı koruyacaktır.

5. İzolasyon R-Değeri
İzolasyonu seçerken, yaşadığınız yerin yıl boyu sıcaklığı, yalıtımınızın R değerinde önemli bir faktördür. Daha yüksek R-değerine sahip yalıtım, ısı transferine daha dirençli olduğu için, daha soğuk sıcaklıklara maruz kalan iklimlerden daha iyidir. R değerinizi bilmek, enerji açısından verimli ev iyileştirmelerinin ilk adımı olabilir.

Sizde evinize yalıtım uygulatarak enerji verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Antalya İzolasyon her koşulda yanınızda olacaktır. Yalıtım veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.