Antalya İzolasyon firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Yalıtım yılda bir kez kontrol edilmelidir. Yakın zamanda bir çatı sızıntısı veya yıpranması, sızdıran buhar bariyerleri veya kemirgenler gördüyseniz, enerji faturalarını düşük tutmak ve konforlu bir ev sürdürmek için yalıtmınızı değiştirmelisiniz.

Yüksek Enerji Faturaları
Antalya ‘da ortalama bir evde kullanılan enerjinin %50- %70’i ısıtma ve soğutmadan geliyor. Tavan arası alanınız ve tarama alanınız, kış aylarında sıcak havayı tutmakta ve yaz aylarında sıcak havayı dışarıda tutmakta zorluk çekecektir. Bu da daha çok klima vb araçları kullanmanıza neden olacaktır. Yalıtımınızı değiştirerek veya uygulayarak enerji faturalarınızda düşüş görebilceksiniz.

Tehlikeli Küf
Evinizdeyken soluduğunuz oksijen tavan arasında dolaşır. Soluduğunuz havanın tahminen %40’ı tavan arası alanınızdan geçer. Küf, tarama alanınızda da görünebilir. Yetersiz havalandırılan bir alanda hava sızıntıları ve çok fazla nem küf oluşmasına neden olur. Sizin ve ailenizin maruz kalabileceği birkaç durum arasında solunum sorunları yer alır. Bu durum bağışıklık sisteminizin zayıflaması gibi alerji semptomlarının şiddetlendirebilir.

Kemirgen Dışkısı
Kemirgenler, tavan arasına yuva yapmak ve gezinmek için duvarlarınızda herhangi bir küçük çatlak veya delik bulur. Bazı kemirgenler, bir virüs grubu olan Hantavirüsü taşıyabilir. Hantavirüs Pulmoner Sendromu adı verilen nadir fakat ölümcül bir hastalığa neden olabilir. HPS, enfekte bir kemirgenin dışkısı, idrarı ve salyasıyla yayılabilir. Kemirgen dışkısı, havadaki mikropların havada dolaşmasına neden olarak kötü bir kokuya neden olarak evinizdeki yalıtımı bozar. Kemirgen sorunları tipik olarak kış aylarında artar.

Siz de evinizde bu saydığım olumsuz nedenleri görüyorsanız Antalya İzolasyon her koşulda yardımcı olacaktır. Ev yalıtımı veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.